Realizacje

Utworzenie Stowarzyszenia Przedsiębiorców Gminy Debrzno

 

        Początkowe spotkania odbywały się w nieformalnej grupie przedsiębiorców, producentów, ludzi związanych z lokalnym biznesem. Uznaliśmy jednak, że jako Stowarzyszenie nasz głos będzie silniejszy. Zawiązaliśmy   oficjalną organizację z osobowością prawną.  Na kolejnych zebraniach wybraliśmy nazwę, wyłoniliśmy  Zarząd oraz stworzyliśmy statut. W październiku udało nam się zarejestrować Stowarzyszenie Przedsiębiorców Gminy Debrzno w Krajowym Rejestrze Sądowym. W trakcie kilku miesięcy naszego działania kilkakrotnie wspieraliśmy akcje charytatywne na terenie naszej gminy oraz służyliśmy pomocą w rozwiązywaniu problemów, związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zajmowały nas również sprawy bieżące oraz projekty, związane z naszymi celami statutowymi.

Promocja Stowarzyszenia

 

      W maju 2016 r. nasz wniosek o dotację na rozwój młodej organizacji pozarządowej w ramach konkursu grantowego Fundusz Akumulator Społeczny został oceniony pozytywnie i otrzymaliśmy środki na realizację projektu „Poznaj lokalnych przedsiębiorców – promujemy działania stowarzyszenia”.

     Jako nowe, rozwijające się stowarzyszenie postawiliśmy na  promocję, dzięki której  można działać szybciej i skuteczniej oraz  docierać do dużej grupy odbiorców w krótkim czasie.  Identyfikacja wizualna jest bardzo ważna, dlatego za kluczowy punkt uznaliśmy stworzenie strony internetowej oraz logo, które posiada charakter biznesowy i jednocześnie nawiązuje  do herbu Debrzna. Nasze logo umieściliśmy również na stojaku wystawowym (roll-up), ulotkach oraz materiałowych  torbach na zakupy. Wszystko to sfinansowano w ramach Funduszu Akumulator Społeczny, ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy  i Polityki Społecznej Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.